Sağlık Lokali

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bilmeniz Gerekenler
  4. »
  5. Renkli Lens Nasıl Takılır?

Renkli Lens Nasıl Takılır?

Editör Editör - - 2 dk okuma süresi
38 0
renkli-lens

Renkli lensler sadece güzellik için değil, bazen tıbbi sebeplerden dolayı da kullanılabilir. Ultraviyole ışınlarına karşı toleranssız insanlar için renkli lens modelleri vardır. Tabi bununla beraber renkli lensler görünümünüzü değiştirmek ve kendinize farklı bir açıdan bakmanın harika bir yoludur.

Renkli lens kullanmak isteyen kullanıcıların bazıları, renkli lenslerde boya kullanımından dolayı göze zararlı etkisi olduğunu düşünmektedir. Oysa modern ürünler bu riski sıfıra indirmiştir. Merceklerin renkli yüzeyi iris ile asla temas etmemektedir. Bununla beraber renkli lensler, oldukça doğal görünmesinin yanında daha estetik durmaktadır.

Renkli Lensler Nasıl Takılır?

renkli-lens
renkli lens

Renkli lensinizi takmak için öncelikle gözlerinizin herhangi bir tahriş ve mikrop kapmaması açısından ellerinizin gerekli temizlik bakımını yapmış olmanız gerekir. Daha sonra aşağıdaki adımları tek tek takip ederek renkli lensinizi rahatlıkla kullanmaya başlayabilirsiniz.

  • Ellerinizi temizledikten sonra, lensinizi elinizin işaret parmağınızın ucuna alınız.
  • Ters mi, düz mü olduğuna dikkat ediniz. Bombeli kısmı alt tarafta olacaktır.
  • Ayna yardımı ile diğer elinizle gözünüzün alt ve üst kısmından biraz açarak renkli lensinizi gözünüze yerleştiriniz.
  • Son olarak gözünüzü açıp kapayarak, lensin gözünüze tam oturmasını sağlayınız.
  • Aynı işlemi diğer gözünüze de uygulayarak lensinizi takabilirsiniz.

Renkli lens nasıl takılır sorusunu yukarıda ki saydığımız işlemleri dikkatli yerine getirdiğiniz takdirde oldukça kolay olduğunu siz de göreceksiniz. Zamanla lensinizi takıp, çıkartarak pratikliğiniz artacaktır. İlk takmaya başladığınızda tedirgin olabilirsiniz. Fakat zamanla tekniğinizi geliştireceksiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir