Sağlık Lokali

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Güzellik
  4. »
  5. Japon Kadınlarının Şifreli Güzellik Sırları

Japon Kadınlarının Şifreli Güzellik Sırları

Editör Editör - - 5 dk okuma süresi
38 0
japon

Yüzyıllardır yeryüzünde bazı halkların özellikle Japon kadınların güzelliği göz önünde bulunuyor ve daha dikkat çekiyor. Özellikle Hintli kadınların siyah ve gür, uzun saçları, Rus kadınlarının zarif vücudu, Japon ve Koreli kadınlarının pürüzsüz cildi ve parlak saçları her zaman dikkat merkezinde olmuştur. Bu nedenle de kadınlar bu sırları öğrenip, uygulamaya çalışıyorlardır.

Bugün Japon kadınlarını yazacağız. Daha net söylersek, Japon kadınlarının pürüzsüz cilt ve saç sırlarını. Bir Japonyalı arkadaşım var. Her defa Japonya’dan geldiğinde, bana çeşitli losyonlar, serumlar, kremler getirir hediye olarak. Ama hiçbir zaman cildim onunki kadar pürüzsüz olmuyordu ne kadar kullansam da. Bir gün sırrını sordum ona cilt ve saçı hakkında.

Çok ilginç bilgiler paylaştı. Uzun süredir söylediklerini yapıyorum. Cildimin pürüzsüzleştiğini ve saçımın parlak ve daha sağlıklı olduğunu çevrem bile hissetmiş. Sizi yormadan bu sırları sizinle paylaşmak istiyorum.

Japonların en önemli sırlarından biri her sabah uykudan uyandıktan on dakika sonra 1 bardak sıcak su içmeleridir. Sıcak su onların vazgeçilmezleridir. Bazıları içerisine bir kaç damla limon, portakal, mandalina ve ya greyfurt gibi meyve suyu damlatıp içiyormuş. Sabah içilen sıcak suyun kan damarlarını ısıttığına ve kan dolaşımının daha hızlandığına, bu vesileyle de sağlıklı bir güne başladıklarına inanıyorlar.

İkinci sırları ve en önemli sırlarından biri de pirinçtir. Pirinç, Japonların vazgeçilmez ana ürünüdür.  Sık-sık pirinç tüketirler. Pirinç pişirdiklerinde tuz kullanmamaya ve ya az kullanmaya özen gösteriyorlar.

Japon Pirinç Maskesi ve Tarifi

japon
Japon

Saçları için pirinç suyu maskesi yapıyorlar. Çocukluklarından başlayarak bu suyu mutlaka kullanıyorlar. Pirinç suyu maskesinin yapılışını japon arkadaşım böyle anlattı : “ Bir bardak pirinci 2 defa yıkayarak, suyunu döküyoruz. 2 bardak kaynayan suyu 1 bardak pirincin üzerine dökerek, tahta kaşıkla karıştırıyoruz. Ve sabaha kadar ağzı kapalı bir kabda bekletiyoruz. Kabın cam olması önemlidir.

Sabah suyu içindeki pirinçle birlikte 10 dakika haşlıyoruz. Daha sonra pirincini ve suyunu bir birinden ayırıyoruz.  Pirinç suyu ılıdıktan sonra saçlarımıza maske gibi sürerek, saçımızı kapatıyoruz. En az saçta bekletme süresi 2 saattir. 2 saat sonra saçımızı yıkıyoruz.”

Bu saç maskesi, yukarıda anlattığım gibi Japonlarda çocukluktan yapılan bir maskedir. Çocukların saçına anne ve ya diğer büyükleri yaparmış. Haftada 1 defa mutlaka yapılıyormuş. Pirincin terkibindeki maddelerde saçı korumaya alan ve yıpranmış olan kısmı yeniden onaran içerikler olduğundan pirinç kadar saç için faydalı olan ikinci bir ürün yoktur.

Aynı zamanda Japonlar haşladıkları pirinç suyundan ayırdıkları pirinci de cilt ve dekolte maskesi olarak kullanıyorlar. Genellikle blenderden geçirerek lapa haline getiriyor ve sade kullanıyorlar. Alternatif olarak başka tariflerinde pirinç lapası + yumurta sarısı, pirinç lapası +avakado, pirinç lapası + gül sirkesi, pirinç lapası + aloe vera jeli, pirinç lapası + buğday yağı, pirinç lapası + üzüm çekirdeği yağı gibi malzemeler kullanıyorlar.

Sonuncu sırlarıysa, pirinç suyunu içmeleridir. Yine yukarıda anlattığım gibi 1 su bardağı pirinç 2 defa yıkanır ve üzerine 1 bardak sıcak su koyulur. Bir gece bekletilir. Sabah o su kaynatılmadan, pirinçler sudan ayrılır ve o su gün boyunca içilerek bitirilir. Bunu yedi gün yaparak, 3 gün ara veriyorlarmış.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir