Sizin Taşınız Hangisi?

20

Taşlar milyonlarca sene önce toprağın altında ısı ve basınç tesiriyle oluşmuş.
  

Taşlar milyonlarca sene önce toprağın altında ısı ve basınç tesiriyle oluşmuş.Tıpkı insanoğlu gibi belli titreşime sahip ve bunu sürekli çevrelerine yayıyorlar.Bu da demek oluyor ki bu titreşimlerden bize uygun olanı alıp enerjimize uyumlayabiliriz.Enerjinizi yükseltmenin en kolay ve kısa yollarından birisi enerjinize uygun bir taşa dokunmak ya da yanınızda taşımaktır.Bir taşın size uygun olup olmadığını anlamanın en kestirme yollarından birisi o taşı gördüğünüzde ne hissettiğinizdir. Çoğunlukla ilk gördüğünüzde bayıldığınız taş sizin taşınızdır.Yine de kararsızlık hissediyorsanız şunlara dikkat edin.Rengini sevdiniz mi, elinize aldığınızda taşta bir ısınma oldu mu? Nasıl bir duygu hissettirdi size. Bunlar oldukça önemli.Çünkü her taşın herkes üstündeki etkisi farklıdır. Birinin çok yarar gördüğünü ifade ettiği taşla sizin frekansınız katiyen uyuşmayabilir. 

 Bir taş kullanmanın maksadı nedir?

Fiziksel ve zihinsel problemlerinizde şifa almak,evinizde ve üzerinizdeki negatif enerjiyi temizlemek ve arındırmak. Dolayısı ile taşı kullanmadan önce kesinlikle enerjisinin temizlenmesi gerekir. Siz kullanmaya başladıktan sonrada belli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Çünkü taşlar size pozitif enerji verdikleri gibi etraftaki negatif enerjileri absorbe ettikleri için belli bir doygunluğa ulaştıktan  sonra o negatif enerjiyi geri yaymaya başlarlar. Arındırmak çok kolaydır.Deniz tuzu koyduğunuz suda bir gece bekletin.Ama bunun dışında akarsuyun altında bekletebilirsiniz bir süre.Güneş altında 1 saat kadar bekletebilirsiniz.Toprağa gömüp bir gece bekletebilir sonra su ile yıkayıp kullanabilirsiniz.Ve son bir temizleme aracı da adaçayıdır. Adaçayını kaynar su da demleyip bu suyu ılınınca taşlarınızı koyup bir gece bekletebilirsiniz. Bu da çok iyi temizleme yöntemlerinden birisidir.

 Bir taşı programlamak nasıl olur?

 Taşı sol elinize alıp kalbinize götürün ve seni benim en yüksek hayrıma şifa vermen için programlıyorum diyerek ve bir süre (5 dakika kadar) öylece bekleyin. Kıymetli taşları bir arada tutmayın, enerjilerinin karışmasına neden olursunuz. Taşların bazısı huzur sakinlik verirken bazısı enerji verir canlandırır. Kimi ağrı dindirir, şifa verir, kimisi stresi dağıtır, duygusal duygularınızı arttırır, kimi bilgiyi kolay anımsamanıza yardımcı olur, karşıdan size gelebilecek negatif enerjiyi pozitife çevirir.Bu yüzden her taş her maksat için kullanılmaz. 

 AKİK

Hemen hemen tüm burçların taşıdır.Olumsuzluklardan kolayca etkileniyorsanız akik kullanmalısınız.Korkularınız varsa, uykusuzluk problemi çekiyorsanız, toplum arasında karabasan denilen negatif enerji durumları varsa, nazardan, metabolizma bozukluklarından korur. Kan dolaşımını kolaylaştırır. Erkekte erkeklik bezini, bayanda yumurtalıkları korur. Böbreği kuvvetlendirir, diş dibini ve kökünü sağlamlaştırır. 

AKUAMARİN

 Koç ve  Terazinin bereket ve uğur taşıdır.Zihnin ve düşüncelerin durulaşmasını sağlar.Hipofiz ve troid bezleri, nezle, sinir sistemini düzenleyici, göğüs kanseri, kronik bronşit, diş sızısı, bademcik iltihabı, boyun sızısı, solunum problemlerine iyi gelir. Tansiyon dengeleyicidir. Damar tıkanıklığı, kemiklerin kuvvetlendirilmesi ve unutkanlık için yararlıdır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir 

AMETİST

 Koç, Yengeç, Aslan, Başak, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burcunun pozitif enerji taşıdır.Bulunduğu alandaki olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürür.Depresyona etkilidir.Uykusuzluğa yararlıdır.Huzur verir.Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, kanı temizler ve enerji verir. Yatıştırıcı tesiri vardır. Meditasyon için en ideal taşlardandır. 

AYTAŞI

Yengeç ve  Balık burcunun taşıdır.Duygusal dengeyi sağlar ve egoya karşı iyi gelir.Yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı etkilidir. Karaciğer iltihabı, (hormonal bozukluk), bayanların üreme sorunları, kısırlık gibi sorunlarda kullanılailir.  Hormonları dengeler. Çocuk isteyenlere yararlıdır. İyi gebelik geçirmeye, menopoza yardımcıdır. Troid bezini etkileyerek metabolizmayı hızlandırır, sindirimi düzenler. Regl şikâyetlerini azaltır.

 DUMANLI KUVARS

Akrep burcunu negatif enerjiye karşı koruyucudur. Pozitife çevirir.Zihindeki lüzumsuz sesleri susturduğu için özellikle meditasyonda kullanılır. Sinirsel kaynaklı huzursuzluk için yararlıdır. İlham vericidir. Depresyona ve diğer negatif etkilere karşı koruyucudur. Kemikleri sağlamlaştırır, ağrılara iyi gelir, vücuttaki fazla yağı atar. İntihar eğilimi olanlara yaşamı sevdirir.  

KAPLAN GÖZÜ

Başak, Akrep, Yay, Oğlak burcunun taşıdır.Zihni sakinleştirir, nazara karşı koruyucudur.Astım, bademcik iltihabı, beyin konsantrasyonu, öksürük, kemikler, baş sızısı, pankreas ve dalak üstünde etkilidir. Dış güzellik, çekicilik verir. 

MERCAN

 Balık burcunun taşıdır.Yaşamsal enerji verir.Konsantrasyon eksikliğini giderir.Nazara karşı kullanılır.Kolesterol, enfeksiyonlar, yüksek tansiyona iyi gelir. Solunum yollarını açar. Bereket simgesidir. Cilt hastalıklarına özellikle sedefe iyi gelir. Kalbi kuvvetlendirir. 

 OPAL

Koç burcunun taşıdır.Kızgınlığı yok eder.Mide ve sindirim sistemine iyi gelir. Sağlığı artırır. Göz hastalıklarına, eklem iltihabına iyi gelir, kalbi korur. Negatif duyguları pozitife çeviren taşlardandır, depresyona, duygusuzluğa ve strese karşı koruma sağlar. 

PEMBE KUVARS

 Boğa Terazi ve  Balık burcunun taşıdır.Kişinin kendisi ile barışık olmasını ve dolayısı ile özgüvenini arttırır.Aşk taşı da denir. Tüm sevgi duygularını kuvvetlendirir. Bir evde bulunduğunda o evdeki kişiler arasında sevgiyi kuvvetlendirir.Öfkeyi yatıştırır. Negatif enerjiyi çektiği için, bilgisayar vb. cihazların yanında bulundurulduğunda olumsuzluklarını giderir.  

TURKUAZ(Firuze)

Boğa ve Yay burcunun taşıdır.Nazara karşı etkilidir.Bir vakadan dolayı travma şok yaşayan kişilerde içerisinde bulunduğu kaygılı ruh halinden çıkarır. Huzur verir.Taşıyan kişilerin iyileştirici güçlerini arttırır.Bademcik iltihabı, kronik bronşit, kulak sızısı, nefes zorluğu, iştah bozukluğu, öksürük, tansiyonu düzenler, kalp hastalıklarına ve depresyona iyi gelir. 

YEŞİM (Jade)

Boğa, Başak ve  Terazi burcunun taşıdır.Korktuğunuzda huzur ve sakinlik verir.Zihinsel odak gerektiren çalışmalarda yardımcı olur.Böbrek rahatsızlıklarından kaynaklanan hastalıklar, mantar, karın sızısı, şişmanlık, yüksek tansiyona iyi gelir.

  ZİRKON

 Oğlak ve Kova burcunun taşıdır.Zihni kuvvetlendirir.Uyumayı kolaylaştırır.Tansiyonu ve ateşi düşürür. Enfeksiyonları geçirir. Alerjiler, hormon, akciğer ve karaciğere, gribe, mide ve barsak problemlerine iyi gelir. Dinlendiricidir. Ateş düşürür. İltihaplarda kullanılır. Metabolizmayı hızlandırır. Kadın hastalıklarına yardımcıdır. 

ZÜMRÜT

 Boğa ,İkizler,Yengeç ve Aslan burcunun taşıdır. Arkadaşlık ve evlilik bağlarını kuvvetlendirir.Kişiye sevgi duygusu verir.Romatizmal hastalıklar, baş dönmesi, kalp ritim bozukluğu, barsak tıkanıklığı, erken yaşlanma, bellek zayıflığı, şeker bağışıklık sistemi rahatsızlıklara iyi gelir. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here