Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

  63

  Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?

  Dış görünüşüne önem veren her bayan, tırnak bakımına da itina gösterir. Tırnak bakımı için güzellik merkezlerine büyük ücretler ödemek zorunda değilsiniz. Evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz birkaç yöntem ile masrafsız bir şekilde bu sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz. Öncelikle koyu tondaki ojeler her bayanın vazgeçilmezidir. Ancak bu ojelerin temizlenmesi de sürenler için bir o kadar sorun yaratır.

  Tırnak çevresinde bıraktığı lekeler ve sonrasında yarattığı o kötü görüntü her bayanın baş belasıdır. Böyle bir problemle karşılaşmak istemiyorsanız, koyu renk bir oje kullanacağınızda, ojeyi tırnaklarınıza sürmeden önce bir kat parlatıcı sürerseniz temizleme safhasında bu şekilde bir problemle karşılaşmayacaksınız. Çoğu bayan tırnak törpüleme konusunda kendisini son derece başarısız bulur. Ancak bu işlem zannedildiği kadar zor değildir.

  Öncelikle tırnağınızı küt mü yoksa yuvarlak mı törpülemeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Eğer tırnak şekliniz küt ise, yuvarlak törpülemek sizin için biraz zor olabilir ve tırnak şeklinizle uyum sağlayamayabilirsiniz. Ancak bu şekilde bir uygulama yapmak istiyorsanız da bu uyumsuzluğu ojeyle kamufle edebilirsiniz. 

  Tırnaklarınızı yuvarlak bir şekilde törpülemek istiyorsanız, tırnak törpüsünü parmağınızın köşesine oturtacak şekilde dik olarak tutun.  Törpünün parmağınızla temasını kesmeyecek şekilde dilediğiniz sivriliğe gelecek kadar törpüleyin ve aynı işlemi tırnağınızın diğer tarafına da uygulayın. Bu işlem son bulduğunda, düz bir şekilde kalmış olan tırnağınızın orta bölümünü istediğiniz sivrilikte törpüleyin. Bu işlemin hiç te zor olmadığını göreceksiniz.   

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here